WordPress jako jeden z open source redakčních systémů

Chcete-li si vést svůj vlastní web, můžete pro jeho správu a tvorbu využít redakční publikační systém WordPress, který je open source. Je psaný v PHP a  MySQL a jeho vývoj probíhal pod licencí GNU GPL. Jedná se o systém s otevřeným zdrojovým kódem, který je dostupný zdarma. Dodržuje standardy XML, XHTML a CSS.

Jaké výhody nabízí WordPress?

Nabízí integrovaného správce odkazů a integrovanou galerii médií. Obrázky můžete vkládat, spravovat a provádět u nich základní editace přímo v redakčním systému. Struktura trvalých odkazů je uživatelsky nastavitelná a k internetovým vyhledávačům je přátelská. Redakční systém podporuje pluginy, které rozšiřují jeho funkce. Některé jej zrychlí, jiné ochrání před spamy, zálohují a další třeba zpřesní vyhledávání.

Příspěvky určené pro publikaci můžete zařazovat do několika různých kategorií. Lepší navigaci umožňují štítky, které přidáte k jednotlivým příspěvkům. Zajisté uvítáte také tvorbu hierarchie stránek. Výhodou je i možnost více uživatelských účtů, které mají různé oprávnění.

Co se vzhledu týká, tak WordPres nabízí několik základních šablon, ale uživatelům umožňuje nahrát a využít i šablony další. Samozřejmostí je podpora SEO. Prioritou je i velká bezpečnost.

Každý uživatel uvítá i správu na cestách, kterou umožňuje mobilní aplikace WordPress, která je také open source.

WordPress jako redakční systém používají nejen hobby blogy, ale také velké weby zpravodajského charakteru.

Podpora WordPressu – každoroční Konference WordCam

Jedná se o lokální konference, které pořádá komunita WordPress z celého světa. Vše na konferenci se točí právě kolem systému WordPress. Může se jednat o instalaci a nastavování pluginů, vývoj konkrétních témat, řešení otázek spojených se zabezpečením nebo třeba o marketingové strategie.