Jaké výhody nabízí video v oblasti marketingu?

Používání videa v oblasti marketingu se stává stále více oblíbené. Zákazníci raději sledují videa, ve kterých se dozvědí informace o produktech, než čtou text. Video může pomoci snáze porozumět fungování produktů a služeb.

Jaké výhody nabízejí videa?

Video patří mezi velmi oblíbené formáty sociálních sítí. Má velký dosah. Může přitáhnout více pozornosti zákazníků. A každý obchodník ví, že první dojem je vždy velmi důležitý. Pokud tedy potenciálního zákazníka zaujmete, je pravděpodobné, že si u vás vybere a zakoupí nějaké produkty nebo služby.

Pomůže vysvětlit složitější věci názorným a jednoduchým způsobem. Je ideální volbou pro novinky z oblasti vašeho podnikání. Posiluje důvěru a vztahy mezi nakupujícím a prodávajícím. Může podnítit emoce. Ty jsou pro nákup velmi důležité.

Kam video umístit?

Ideální je, umístíte-li jej na své webové stránky, případně e-shop. Může však tvořit součást blogového příspěvku. Je dobrým nástrojem pro sociální sítě. Ty mají obrovské množství sledujících. Mezi primární sítě se řadí Facebook. Volí jej velká řada firem. Svoji podstatnou roli zaujímá video i na Instagramu. Mezi oblíbenou platfromu, určenou pro sledování videí, patří YouTube. I když se zde přehrává především hudební a zábavní obsah, je zde místo i na videoreklamu. Velké množství uživatelů má i Tik Tok. Tato síť je vyhledávaná především u dětí starší věkové skupiny a u mládeže. Jestliže jsou vaše produkty nebo služby cíleny na tyto věkové kategorie, je Tik Tok ideální volba.

Tipy po vás

Při tvorbě videa využívejte firemní barvy a loga, jen tak si vás zákazník spojí s vaší firemní identitou a video si spojí s vaší značkou, kterou si tak lépe zapamatuje.

Někteří lidé sledují videa bez zvuku, možná tedy není od věci doplnit je vždy krátkými a jasnými titulky.